Ana sayfa / Hibeler / Diğer Hibeler / EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı
Ey Türkiye Kadın Girişimci Kadın

EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı

EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı, işlerini büyütme hedefi, tutkusu ve potansiyeli olan kadın girişimcilere ulaşarak onların hedeflerini gerçekleştirmelerine yardım edecek etkili bir liderlik programıdır. Bu bir yıllık program, işletmelerinin operasyonlarını aşağıdaki kazanımlarla büyüterek uluslararası pazarlarda etkin faaliyet göstermeye hazır, alanında lider olmak isteyen kadın girişimciler için tasarlanmıştır:

 • Güncel sektör haberleri, araştırmalar, işletme stratejileri ve uygulamaları hakkında bilgi alışverişi ile bilgi birikimlerini artırmak
 • Potansiyel ortaklıkları, stratejik işbirliklerini, yeni müşteri ve tedarikçileri ve muhtemel sermaye kaynaklarını tespit etmek
 • Birebir mentörlük desteği almak
 • Üst düzey danışmanlar ve tanınmış girişimcilerle diyaloglar kurarak liderlik, yöneticilik ve işletme becerilerini geliştirmek
 • Kendileri ve şirketlerinin kurumsal yöneticiler, yatırımcılar ve medya karşısındaki görünürlüğünü artırmak

Programın Sonuçları ve Katkıları

Bugüne kadar dünyanın diğer bölgelerinde düzenlenen programlar dahilinde elde edilen sonuçlar, EY Girişimci Kadın Liderler Programı’nın, girişimciler için hızlı bir büyüme sağladığını göstermektedir. Babson College Kadın Girişimci Liderliği Merkezi tarafından düzenlenen bağımsız bir etki değerlendirme araştırmasına göre:

 • Programa Kuzey Amerika’dan katılan şirketlerin 2013 yılı toplam cirosu, programa katılmadan önceki yıllara göre %63 artış göstermiştir.
 • Katılımcılar yıllık ortalama %20 civarında ciro artışı sağlamışlar; bununla beraber, programa katılmalarının ikinci yılında şirketlerinin büyümeleri %50’ye ulaşmıştır.
 • Katılımcılar aynı zamanda bir girişimci olarak kendilerine güvenlerinde, büyüme hedeflerinde, iş çevrelerinde ve bu çevrelerindeki görünürlüklerinde artış gördüklerini ifade etmişlerdir.

Başvuru Kriterleri ve Seçim Süreci

Bu ayrıcalıklı fırsattan yararlanmak isteyen adayların ve şirketlerinin aşağıdaki kriterleri sağlamaları gerekiyor.

Şirketin,

 • Son iki yılda en az yıllık 1 milyon TL cirosu olması
 • Merkezinin Türkiye’de olması,
 • En az 3 yıldır faaliyet göstermesi

Kadın girişimcinin,

 • En az %25 hissedar olması ve yönetimsel olarak ana karar vericilerden birisi olması
 • İşini büyütmeyi hedeflemesi ve istemesi
 • Program dahilinde 15 – 16 Mart 2017 tarihinde düzenlenecek Oryantasyon Konferansı ve yıl içinde gerçekleştirilecek diğer eğitim ve geliştirme etkinliklerine katılmayı taahhüt etmesi

Yukarıdaki kriterleri ve özellikleri sağlayan adayların başvuruları değerlendirilerek, 4 Ocak 2017 tarihine kadar EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı 2017 Dönemi’nde yer alacak 10 kadın girişimci belirlenecek.

Eğer siz  de Ey Türkiye Girişimci Kadın liderker Progranı’na başvurmak isteyen yüksek potansiyele sahip kadın girişimciyseniz, 4 Ocak 2017 tarihine kadar internet üzerinden başvuru formunu doldurarak başvuru yapabilirsiniz.

EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.ey.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca; EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı Broşürü

 

Bunu da İnceleyin

GSB Kış Kampları

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kış Kampları Başvuruları Başladı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı, her yıl olduğu gibi 2016 – 2017 Eğitim ve Öğretim dönemi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir