Ana sayfa / Yarışmalar / “Geleceğin Ulaşımını Sen Şekillendir” Açık İnovasyon Yarışması
Geleceğin Ulaşımını Sen Şekillendir” Açık İnovasyon Yarışması

“Geleceğin Ulaşımını Sen Şekillendir” Açık İnovasyon Yarışması

TEMSASmart Mobility” vizyonu doğrultusunda ilerlemesini sağlayacak “Smart Mobility Programları”temel olarak: Akıllı Araçlar, Elektrikli Araçlar ve SMART 2020-Akıllı Fabrikalar olarak belirlemiştir. TEMSA hayata geçirdiği “Smart Mobility” vizyonu ile geliştirdiği teknoloji programlarıyla; emisyon salınımı ‘0’ olan elektrikli araçlar, yakıt tüketimini ve emisyon salınımı yüzde 10 oranında azaltan akıllı araçlar, trafik sıkışıklığını yüzde 20, trafik kazalarını yüzde 25 oranında azaltan akıllı trafik uygulamaları ve çevreye dost akıllı fabrikalar ile günümüz ve gelecek ihtiyaçlarına yönelik çözümler geliştiriyor.

Geleceğin akıllı ve elektrikli araçlarla dolu dünyasında “Sanal Gerçeklik” uygulamalarının önemli bir yer edineceğini düşünen TEMSA “Geleceğin Ulaşımını Sen Şekillendir” isimli Açık İnovasyon Yarışması ile bu önemli teknolojinin en iyi uygulamalarını üretmeyi ve ürünlerine entegre etmeyi hedefliyor. Aynı zamanda TEMSA bu yarışma ile dünyanın ilk “Open Bus” uygulamasının geliştirilmesine öncülük ediyor. Yarışma başvuruları TEMSA ’nın kendine özgü geliştirdiği Yenilikçi ve Girişimci Dijital Platform üzerinden alınıyor. TEMSA bu platform ile dünyanın çeşitli ülkelerinden girişimciler, yazılımcılar, buluşçular, start-uplar, üniversiteler, tedarikçiler, müşteriler ve teknoloji şirketleri ile de buluşmayı hedefliyor.

Yarışmada 30.000 TL Ödül Verilecek!

Platform üzerinden toplanan sanal gerçeklik fikirleri, önemli uzmanlar tarafından değerlendirilecek, en iyileri Temsa mühendisleri ile birlikte hayata geçirilecek ve dereceye girenler Türkiye İnovasyon Haftası’nda ödüllendirilecek. Birinciye 15.000 TL, ikinciye 10.000 TL ve üçüncüye 5.000 TL olmak üzere toplam 30.000 TL ödül verilecek.

Yarışmanın son başvuru tarihi 4 Kasım 2016. Kazananlar 28 Kasım 2016 tarihinde yarışma web sitesinden duyurulacak.

Başvuru ve Yarışma Hakkında Daha Detaylı Bilgi İçin

Bunu da İnceleyin

Türk Eğitim Vakfı’ndan Mutlu Gün Panosu Tasarım Yarışması

Türk Eğitim Vakfı’ndan Mutlu Gün Panosu Tasarım Yarışması

Türk Eğitim Vakfı mutlu günlerde sevdiklerine özel bir seçenek sunmak, onların mutluluklarını paylaşırken sosyal fayda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir