Ana sayfa / Girişimcilik / Kalkınma Ajansları Yeni Dönemde Hibe Değil Kredi Verecek!
Kalkınma Ajansları Yeni Dönemde Hibe Değil Kredi Verecek

Kalkınma Ajansları Yeni Dönemde Hibe Değil Kredi Verecek!

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, kalkınma ajanslarının konsept değiştireceğini belirterek, ileriki süreçte hibe değil kredi vereceklerini söyledi. Düzenlemenin 2017 başına tamamlanması hedefleniyor.

GENÇLERE VE KADINLARA ÖNCELİK TANINACAK!

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, önümüzdeki dönemde kalkınma ajanslarında yaşanacak yapısal değişim hakkında ipuçları verdi. “Kalkınma ajanslarının gençler ve kadınlara öncelik tanınacak. 26 bölgede girişimci gençler için çalışacaklar. Örneğin Kayseri bölgesinde üniversiteden yeni mezun gençlere kendi işlerini kurabilmeleri için imkan tanıyacak, yer tahsis edecek, cari harcamalarını karşılayacak. Gençlerin de katma değeri yüksek ve ileri teknoloji alanlarında girişimciliğe başlaması için, ajanslar yönlendirici olacak. Yazılım mesela, öncelikli sektörlerden biri olacak. Bu programlarda kadınlara özel kotalar ayrılacak” diye konuştu.

KALKINMA AJANSLARI YAVAŞ YAVAŞ HİBE PROGRAMLARINDAN ÇIKIP FAİZSİZ VEYA SIFIR FAİZLİ KREDİ VERECEK!

“Kalkınma ajansları konsept değiştirecek. Artık 26 bölgedeki kalkınma ajansları yavaş yavaş hibe programlarından çıkıp faizsiz veya sıfır faizli kredi verecek. Bu destekler de her alanda olmayacak. Örneğin Kars-Ardahan bölgesinde sadece hayvancılığa yöneleceğiz” dedi. Elvan, Kalkınma Bakanlığı’nın ekonominin genel dengesini hazırlayan, büyüme üzerine en detaylı çalışan yer olduğunu vurgulayarak, ekonomide gerçek bir mutfak görevi gördüklerini söyledi.

2017’DE TAMAMLANACAK!

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, bunun çok kapsamlı bir düzenleme olduğunu ve 2017 başına tamamlamayı hedeflediklerini ifade etti.

KAYNAK: SİVİL SAYFALAR

Bunu da İnceleyin

UGM Girişimcilik Elçilerini Arıyor!

UGM Girişimcilik Elçilerini Arıyor!

Girişimcilik Elçileri Nedir? Dünya genelinde kentler girişimciliğin gelişiminde öncü merkezler haline gelmeye başladı. Türkiye’de yenilik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir