Ana sayfa / Eğitimler / Ulusal Eğitimler / Şehre Bak 2017 Başvuruları Başladı!

Şehre Bak 2017 Başvuruları Başladı!

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK yeni dönemine yeni şehirleri ve yeni programıyla başladı!

BAK; üçüncü döneminde Antep, Bursa, Diyarbakır ve İzmir’den gençlerin başvurularını bekliyor!
Anadolu Kültür’ün 2012 yılında başlattığı Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK projesinin üçüncü dönemi başladı. Türkiye’nin farklı şehirlerinden gençleri bir araya getirerek birbirlerinin şehirlerine ve hikayelerine bakma olanağı sağlayan proje, üçüncü döneminde yeni yapısıyla daha çok gence ulaşmayı hedefliyor.

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK 2017, BAK Dersleri, BAK Platform ve Kolektif BAK bölümlerinden oluşan 18 aylık bir eğitim, üretim ve paylaşım programı olarak tasarlandı. Program, Antep, Bursa, Diyarbakır ve İzmir’den yaratıcı potansiyelini açığa çıkartmak ve şehirlerinden hikayeler paylaşmak isteyen 18-28 yaşları arasında gençlere açık.

Programın ilk ayağı olan BAK Dersleri Antep, Bursa, Diyarbakır ve İzmir’de ayrı ayrı düzenlenecek üç günlük bir eğitim programı olarak tasarlandı. Toplumsal meseleleri farklı sanat alanlarıyla tartışmaya açarak birbiriyle ilişkili ele alan BAK Dersleri, Ocak 2016 – Mart 2017 arasında gerçekleştirilecek.  Programda görsel kültür ve medya aracılığıyla sosyal meselelerin nasıl ele alındığı tartışmaya açılacak. Güncel sanat, fotoğraf ve videoda farklı yaklaşımlara bakılarak, yaratıcı görsel hikaye anlatıcılığı yöntemleri paylaşılacak.

Anadolu Kültür tarafından yürütülen BAK 2017, Açık Toplum Vakfı ve Charles Stewart Mott Vakfı tarafından destekleniyor. BAK Derslerinin Bursa şehrindeki programı Nilüfer Belediyesi desteğiyle hayata geçiriliyor.

Son Başvuru Tarihi  30 Aralık 2016 Cuma 17.00
Başvuru formu için tıklayınız.
Kılavuz için tıklayınız.
Başvurular bak@anadolukultur.org adresine mail yoluyla ulaştırılacaktır.

Detaylı bilgi için Anadolu Kültür web sitesini ziyaret ediniz.

Bunu da İnceleyin

Ey Türkiye Kadın Girişimci Kadın

EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı

EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı, işlerini büyütme hedefi, tutkusu ve potansiyeli olan kadın girişimcilere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir