Ana sayfa / Eğitimler / Ulusal Eğitimler / T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kış Kampları Başvuruları Başladı!
GSB Kış Kampları

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kış Kampları Başvuruları Başladı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı, her yıl olduğu gibi 2016 – 2017 Eğitim ve Öğretim dönemi yarıyıl tatilinde de gençlere yönelik olarak Kış Gençlik Kampları düzenliyor. Samsun, Kırşehir, Kayseri ve Osmaniye’de gerçekleştirilecek kamplarda birbirinden farklı etkinlikler ve kültürel faaliyetler yer alacak.

Gençlerin tatil zamanlarını kültürel, sportif ve sosyal faaliyetlerle değerlendirmeleri amacıyla ücretsiz olarak düzenlenen Kış Gençlik Kampları başvuruları için tıklayınız.

 

Kitap Okuma Kampı (Samsun 19 Mayıs Gençlik Kampı)
Samsun 19 Mayıs Gençlik Kampında düzenlenecek olan kitap okuma kampında gençler bir kitabı okuyacak ve kampın sonunda kitabın yazarı ile bir araya gelme fırsatı yakalayacak. Güncel konuların da ele alınıp tartışılacağı kampta ayrıca sportif faaliyetler de gerçekleştirilecek.

Kariyer Kampı (Kırşehir Ahi Evran Gençlik Kampı)
İŞKUR ve KOSGEB işbirliği ile Kırşehir Kaman Gençlik Kampında Kariyer Kampı yapılacak. Kamp boyunca, gençlere yönelik olarak paintball, okçuluk, halk oyunları, tiyatro gibi aktiviteler yapılarak kamp döneminin çok daha keyifli geçirilmesi sağlanacak.

Bağımlılıkla Mücadele Kampı (Kayseri Erciyes Kayak Merkezi)
Kayseri Erciyes Kayak Merkezi’nde, gençleri bağımlılıkla mücadele konusunda bilgilendirmek amacıyla Bağımlılıkla Mücadele Kampı gerçekleştirilecek. Kamp boyunca düzenlenecek sportif ve kültürel faaliyetlerle, uyuşturucunun ne denli büyük ve hayatı zehir eden tehlikeler taşıdığı gençlere aktarılacak.

Siyer Kampı (Osmaniye Aslantaş Gençlik Kampı)
Gençlerin Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) hayatını daha iyi anlamaları için Osmaniye Aslantaş Gençlik Kampında Siyer Kampı düzenlenecek. Kampta Hz. Peygamber’in hayatı, ümmeti için nasıl mücadele ettiği ve gençlere duyduğu sevgi anlatılacak. Kamp boyunca ayrıca birbirinden farklı etkinlikler de gerçekleştirilecek.

 

Kış Kamplarına İlişkin Açıklamalar

  • Kamplara 18-25 yaş aralığındaki gençler başvuru yapabilir.
  • Son başvuru tarihi 11 Ocak 2017’dir.
  • Daha önce kampa katılmış gençler de başvuru yapabilir.
  • Kamp başvuru sonuçları 13 Ocak 2017’de açıklanacaktır.
  • Kampa katılmaya hak kazanan gençlerin kampa ulaşımları kendilerince gerçekleştirilecektir. Yapmış oldukları yol masrafları kamp yerlerinde kendilerine ödenecek.
  • Gençler uçak kullansa bile kendilerine otobüs ücreti üzerinden ödeme yapılacak.

 

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Bunu da İnceleyin

6. Pembe Hayat KuirFest

Pembe Hayat  LGBTT Dayanışma Derneği’nin düzenlediği Pembe Hayat KuirFest, seyircileriyle buluşmak için geri sayıma başladı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir