Ana sayfa / Yarışmalar / Türk Eğitim Vakfı’ndan Mutlu Gün Panosu Tasarım Yarışması
Türk Eğitim Vakfı’ndan Mutlu Gün Panosu Tasarım Yarışması

Türk Eğitim Vakfı’ndan Mutlu Gün Panosu Tasarım Yarışması

Türk Eğitim Vakfı mutlu günlerde sevdiklerine özel bir seçenek sunmak, onların mutluluklarını paylaşırken sosyal fayda yaratmak isteyenler ve genç tasarımcılara katkı sağlamak için Mutlu Gün Panosu Tasarım Yarışması’nı düzenliyor.

Mutlu-gün-görsel

Türk Eğitim Vakfı, kurucusu Vehbi Koç’un 1968’de İsveç’te gördüğü bir uygulamayı 1 Ocak 1972 yılında kız kardeşi Hüsniye Aktar’ın cenazesi vesilesiyle Türkiye’de de başlatması ile zaman içinde ülkenin dört bir yanında geniş kitlelerce kabul görerek kullanılan ve bir çok öğrenciye burs sağlayan cenaze çelenklerini mutlu günlere de taşıyarak vakfın 50. yılında bir alışkanlık yaratmayı ve verdikleri eğitim desteğine yeni bir ivme kazandırmayı hedefliyor.

Yarışma, Türkiye genelindeki Güzel Sanatlar Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi ve Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı ve Mimarlık bölümlerinde öğrenim gören lisans ve lisansüstü öğrencilerin başvurularına açık olacak. Jüri üyeleri arasında Can Yalman, Han Tümertekin, Defne Koz, Bahattin Öztuncay, Dr. Oya Akman, Yiğit Yazıcı, Hanefi Yeter gibi tasarım dünyasının başarılı isimlerinin yer aldığı yarışmaya son başvuru tarihi ise 22 Ağustos 2016.

1.lik Ödülü: 7.500 TL

2.lik Ödülü: 5.000 TL

3.lük Ödülü: 2.500 TL

Haydi! Sen de ‘Mutlu Günler’e dokun.

                                                 Yarışmayla İlgili Detaylı Bilgi

 

KAYNAK: SİVİL SAYFALAR

Bunu da İnceleyin

photo_competition_6

“Benim Şehrim” Fotoğraf Yarışması

Avrupa Çevre Ajansı (EEA) sizleri “ Benim Şehrim “ adlı fotoğraf yarışmasına katılmaya ve Avrupa …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir